Czym jest zabieg wybielania zębów ?

Wybielanie zębów jest to zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych substancji i urządzeń, pozwalających usunąć przebarwnienia i uzyskać jaśniejszy odcień zębów. Współczesne techniki wybielania pozwalają na uzyskanie pożądanych rezultatów w bardzo krótkim czasie, a przy tym są całkowicie bezpieczne i przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej umożliwiają utrzymanie efektu białych zębów przez wiele lat.

Wybielanie zębów polega na utlenieniu przebarwień znajdujących się w strukturze zęba przy pomocy nadtlenku wodoru, niekiedy w połączeniu z nadtlenkiem karbamidu. W zależności od przypadku substancje są sosowane same lub wymagają aktywowania za pomocą lampy lub lasera.

Metody wybielania zębów:

Metoda gabinetowa

W pierwszej kolejności stomatolog bada Pacjenta, czy zabieg może być wykonany od razu, czy musi zostać odroczony z uwagi na konieczność wyleczenia próchnicy lub usunięcia kamienia. Podczas przygotowań do zabiegu Pacjentowi zakłada się okulary ochronne, specjalny roztwierak do jamy ustnej oraz nakładany zostaje na dziąsła żel tzw. płynny koferdam. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający, po czym stomatolog naświetla je lampą, aktywującą działanie żelu. Cały zabieg trwa od 15 do 20 minut i jest powtarzalny trzy lub cztery razy. Efekt stabilizuje się po około 6 tygodniach.

Wybielanie nakładkowe

Rozpoczyna się od wykonania w gabinecie stomatologicznym specjalnych nakładek na podstawie pobranego wycisku. Stosuje się je wraz z żelem wybielającym w czasie ustalonym przez stomatologa. Zwykle używa się ich w nocy. Takie wybielanie trwa nieco dłużej od 10-14 dni, ale efekty są najbardziej znaczące spośród wszystkich domowych metod.

Wybielanie martwego zęba

Po leczeniu kanałowym ząb z upływem czasu sinieje, co stanowi problem natury estetycznej. Ząb należy najpierw otworzyć, aby włożyć do niego wkładkę wybielającą. Działa ona od wewnątrz. Wkładkę trzeba wymieniać co kilka dni, aż do uzyskania pożądanego efektu. Po zakończeniu kuracji komorę zębową zamyka się, zakładając wypełnienie kompozytowe.

Czym wyróżnia się nowoczesna metoda wybielania zębów ZOOM ?

System ZOOM! Został opracowany przez dr. Billa Dorfmana. Metoda ta zakłada skuteczne i spektakularne wybielenie zębów w przeciągu zaledwie godziny. Na zęby nakładany jest żel ZOOM!, dla którego przygotowane zostało specjalne światło. Jeśli konieczne jest piaskowanie czy usuwanie kamienia nazębnego przed zabiegiem, należy je wykonać. Jeśli Pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu wybielania w gabinecie, żel ZOOM! NIGHT WHITE może być stosowany podczas wybielania nakładowego w domu.

Wybielanie zębów w Jesionowa Dental Clinic

Wystarczy się skontaktować.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!