Bezbolesne usuwanie zębów w Jesionowa Dental Clinic.

Usuwanie zębów w Jesionowa Dental Clinic nie kojarzy się z bólem. Dzięki opracowaniu specjalistycznego protokołu chirurgicznego o nazwie Minimalnie Inwazyjna Chirurgia, który zakłada m.in użycie najlepszych dostępnych środków znieczulających wraz z technologią wykorzystującą ultradźwięki, usuwamy zęby bezboleśnie. Program Minimalnie Inwazyjna Chirurgia polega na wyeliminowaniu efektu przegrzewania kości, redukcji krwawienia lub zranienia tkanek miękkich podczas ekstrakcji zęba.

Nasza oferta bazuje na wiedzy i doświadczeniu specjalistów, światowych metodach oraz najnowocześniejszym sprzęcie.

Ekstrakcje zębów

Jest to zabieg usuwania zębów. W naszym gabinecie cała operacja przebiega z użyciem precyzyjnych narzędzi, których zadaniem jest rozchwianie i zwichnięcie korzenia zęba, dzięki czemu nie wykonujemy siłowego wyrywania zębów. Przed każdym zabiciem lekarz dokładnie poinformuje pacjenta o rodzaju znieczulenia i planie zabiegu.

Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego zabieg jest bezbolesny, a pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort związany z uczuciem ucisku i rozpierania. Zabieg wymaga dłutowania, aby naciąć i odsłonić dziąsło w okolicy zęba. Kiedy ząb staje się widoczny, chirurg zdejmuje blaszkę kostną przy pomocy wiertła, zapewniając sobie do niego dostęp.

Hemisekcja zęba

Zabieg jest wykonywany na zębach wielokorzeniowych, trzonowych, które są zniszczone lub złamane, przy ich korzeniach pojawiły się zmiany okołowierzchołkowe, a leczenie endodontyczne nie jest już możliwe. Zwykle zębom towarzyszy stan zapalny, więc konieczne jest ich separowanie oraz usunięcie korzenia wraz z częścią korony zęba.

Resekcja wierzchołka korzenia

Wskazaniami do wykonania zabiegu są: zęby ze zmianami okołowierzchołkowymi kości, żeby źle przeliczone kanałowo, nie wygojone zmiany zapalne korzenia zęba po leczeniu endodontycznym, czy też zmiana zapalna w okolicy wierzchołka korzenia zęba po wykonaniu estetycznego uzupełniania protetycznego w postaci wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Sinus lifi

zabieg podnoszący dno zatoki szczękowej oraz zwiększający ilość tkanki kostnej pozwalający na wprowadzenie implantów w miejscach, w których występuje niedostatek kości. Polega on na umieszczeniu nad ubytkiem kostnym materiału kościozastępczego, dzięki czemu można uzyskać przyrost kości - dentysta będzie miał możliwość wprowadzenia implantu odpowiedniej długości.

Membrany PRF

bogatopłytkowe fibryna, którą uzyskuje się na skutek odwirowania krwi obwodowej pacjenta i pobrania z próbówki jej środkowej części - skrzepu fibrynowego. Steruje ona procesami gojenia, przyspieszając je i tworząc nowe naczynia krwionośne w miejscu ubytku, a także zmniejsza efekt obrzęku pozabiegowego.

Regeneracja kostna z użyciem przeszczepów kostnych

Zabieg umożliwia odbudowanie tkanki kostnej u osób, u których doszło do jej zaniku. Leczenie polega na umieszczeniu w rekonstruowanej okolicy materiału kościozastępczego oraz pokryciu go błoną zaporową. Po kilku miesiącach materiał przebudowuje się we własną tkankę kostną pacjenta, w którą można wprowadzić implanty stomatologiczne.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!