Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca nazywana przez lekarzy pedodoncją to dziedzina specjalizująca się w leczeniu dzieci. Leczenie zachowawcze wsród najmłodszych, jest szczególnie istotne, ponieważ pozwala w porę zapobiegać rozmaitym chorobom, oszczędzić kosztownego leczenia w przyszłości i nauczyć dziecko właściwego dbania o zęby.

Stomatolodzy zalecają, aby pierwsza wizyta u stomatologa obyła się już po pojawieniu się pierwszych zębów u dziecka. W naszej Klinice każda wizyta z małym Pacjentem odbywa się w miłej i bezstresowej atmosferze

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty:

Wiele małych pacjentów

trafia na fotel dentystyczny, dopiero gdy stan ich zębów wymaga interwencji dentystycznej. Jest to główna przyczyna strachu dzieci przed dentystami. Można tego uniknąć dzięki wizytom adaptacyjnym, których głównym celem jest zbudowanie zaufania i przyjaznej atmosfery w gabinecie stomatologicznym.

Nasi dentyści zadbają

o ciepłą atmosferę oraz w formie zabawy zapoznają dziecko z przyrządami dentystycznymi i pracą gabinetu. Podczas wizyty adaptacyjnej dziecko obejrzy gabinet stomatologiczny. Lekarz przekaże mu wiedzę sposób lekki, w formie zabawy i udzieli jak najwięcej rzeczowych odpowiedzi.

Stomatologia dziecięca

Sprawdź nasze zabiegi dla najmłodszych poniżej.

Zabiegi dla najmłodszych:

Fluoryzacja

Jest to zabieg, który ma za zadanie wzmocnić szkliwo dziecka poprzez dostarczenie mu odpowiedniej dawki fluoru. Dentysta wykonuje go w gabinecie przy użyciu pędzelka i preparatu z fluorem.

Przez jakiś czas mały pacjent ma poczucie, że jego zęby są pokryte błoną. Podczas tych kilku godzin w ślinie następuje wzrost fluoru, który następnie wbudowuje się do szkliwa, wzmacniając je i uodparniając na ataki kwasów. Przez dwie godziny nie można jeść ani pić, lepiej też nie myć zębów tego dnia. Zabieg fluoryzacji powinno się przeprowadzać dwa razy do roku, a gdy zęby dziecka mają dużą skłonność do próchnicy, to częstotliwość powinna być zwiększona dwukrotnie.

Lakowanie

Lakowanie polega na pokryciu zagłębień i szczelin zęba preparatem, zwanym „lakiem”. Chroni on przed wnikaniem resztek pokarmowych wraz z bakteriami do szczelin. Dzięki temu zapobiega powstawaniu próchnicy. Zabieg powinno się przeprowadzać w przeciągu kilku miesięcy od wyrżnięcia się całej powierzchni zęba. Jeśli zdążyła rozwinąć się na nim próchnica wykonuje się lakowanie poszerzone polegające na opracowaniu ubytku i wypełnieniu lakiem.

Kolorowe wypełnienia

Kolorowa plomba to opracowanie specjalnie dla dzieci wypełnienie, które ma za zadanie zwiększyć zaangażowanie i zmniejszyć stres dziecka podczas zabiegu. Zaangażowanie w wybór kolorowych powoduje, że dzieci chętnie dbają o ich higienę. Wypełnienia stanowią dodatkową formę profilaktyk, jako że uwalniają dużą ilość jonów fluorowych i jonów cynku.

Podcinanie wędzidełka

Rozbudowane wędzidełka, które mają niewłaściwe rozmieszczenie, mogą sprawiać poważne problemy. Zabieg podcięcia wędzidełka jest krótki oraz bezbolesny, wykonywany na miejscowym znieczuleniu. Do podcięcia przerośniętego wędzidełka stosuje się laser diodowy, który powoduje, że zabieg jest bezkrwawy i dziecko nie odczuwa dyskomfortu.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!