Mosty protetyczne

Most protetyczny to stałe uzupełnienie protetyczne, trwale osadzone w jamie ustnej, które nie może być z niej usunięte bez pomocy lekarza. Most jest protezą wkomponowaną trwale w łuk zębowy i przenoszącą siły żucia w sposób fizjologiczny. Most składa się z przęsła, które w różnym stopniu odtwarza czynności oraz kształt utraconego zęba i elementów łączących przęsło z filarem, który stanowi naturalny ząb lub korzeń.

Mosty najczęściej stosowane w Jesionowa Dental Clinic:

Porcelanowe na stali

Most porcelanowy, którego rdzeń stanowi stal. Jest to najczęściej stosowany most, który daje satysfakcjonujący efekt estetyczny przy zachowaniu optymalnych kosztów leczenia

Porcelanowe na złocie

Most porcelanowy, którego rdzeń stanowi złoto. Jest to rozwiązanie, które zapewnia bardzo zadowalający efekt estetyczny, gdyż żółta barwa złota daję barwę zbliżoną do naturalnej płytki zęba. Poza tym złoto jest biozgodne co zmniejsza ryzyko powstania alergii oraz ma właściwości bakteriostatyczne.

Całoceramiczne

Most całoceramiczny, którego rdzeń stanowi tlenek cyrkonu. Jest to rozwiązanie, które zapewnia doskonały efekt estetyczny, gdyż cyrkon występuje w naturalnej bieli zęba. Jest całkowicie biozgodny i nie zawiera w swoim składzie metalu.

Zalety mostów protetycznych

  • Łatwa adaptacja i poprawiony komfort użytkowania
  • Odtworzenie braków zębowych
  • Przenoszą siły żucia w sposób fizjologiczny na korzenie zębów

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!