Ortodoncja cyfrowa

Dzięki skanerowi 3Shape, programowi Trios 3D Orthodontics oraz drukarce 3D leczenie ortodontyczne w naszej klinice przebiega przy wsparciu technologii cyfrowych, które gwarantują precyzję leczenia oraz oszczędność czasu. Leczenie ortodontyczne pozwala na poprawę samopoczucia, zmniejszenie ryzyka chorób i ułatwienie codziennej higieny.

Etapy leczenia ortodontycznego:

I etap

pierwszym etapem leczenia jest konsultacja ortodontyczna. Ortodonta wykonuje szereg badań, mających na celu poznanie przypadku, oczekiwań i potrzeb pacjenta. Badane są zęby, dziąsła i zgryz, ocenia się symetrię twarzy oraz funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. Lekarz wykonuje badania wewnątrzustne i zewnątrzustne, pobiera wycisk do gipsowych modeli uzębienia, wykonuje dokumentacje fotograficzna i zdjęcia rentgenowskie.

II etap

drugim etapem jest przedstawienie planu leczenia, który zawiera wszelkie informacje o przebiegu i przewidywanym czasie trwania. W czasie wizyty pacjent wybiera rodzaj aparatu ortodontycznego.

III etap

trzeci etap obejmuje przymocowanie aparatu do zębów. Zabieg jest bezbolesny. Należy go wykonać niezwykle precyzyjnie, aby aparat mógł dobrze działać.

IV etap

do prawidłowego leczenia niezbędne są wizyty kontrolne, polegające na regulacji aparatu. Wykonywane podczas wizyt badania nowego ustawienia zębów pomogą ustalić, czy nie kolidują one z układem mięśniowo-stawowym.

V etap

piątym etapem leczenia ortodontycznego jest zdejmowanie aparatu ortodontycznego. Polega ono na mechanicznym odklejeniu zamków, rurek lub pierścieni.

VI etap

leczenie retencyjne pozwala na utrzymanie pożądanych efektów. Ważnym elementem są wizyty kontrolne - pierwsza następuje po trzech miesiącach, a kolejne co pół roku. .

Szeroki wybór aparatów ortodontycznych.

Metalowe, ortodontyczne ceramiczne, incognito i wiele innych!

APARATY METALOWE

Najczęściej stosowane aparaty na stałe. Do zębów przyklejane są zamki. Następnie przy pomocy ligatur przymocowuje się do nich specjalny drut, wywierający na zęby określoną siłę.

APARATY ORTODONTYCZNE CERAMICZNE

Aparaty estetyczne powstały z myślą o osobach, które chcą zmniejszyć widoczność aparatu. Istnieje kilka typów; ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe i porcelanowe są bardziej mleczne, zaś szafirowe oraz kryształowe wyróżnia większa przeźroczystość. Kolor zamków może zostać dostosowany do koloru zębów.

APARATY ORODONTYCZNE SAMOLIGATURUJĄCE

Nowoczesny system Damon to połączenie zamków, rurek policzkowych i łuków lekkich sił, dzięki którym całe leczenie pozwala osiągnąć szybsze efekty. Procedury leczenia są mało inwazyjne, wizyty kontrolne rzadsze, a niskie tarcie i lekkie siły powodują, że ból jest prawie nieodczuwalny.

INCOGNITO

Prace nad większą niewidocznością aparatu zaowocowały powstaniem specjalnego typu, zwanego lingwalnym, którego zamknij są przymocowane na językowej powierzchni zęba. Dzięki czemu jest on niewidoczny. Wyróżnia go także krótszy czas leczenia - siła koncentruje się nad centrum oporu zęba, wiec działa szybciej, ale jest też nieco słabsza, dzięki czemu ból podczas przesuwania się zmniejsza.

CLEAR ALIGNER

Nakładki Clear Aligner - są to przezroczyste szyny, których nie montuje się na stałe. Stanowi on alternatywę dla osób, które nie chcą nosić tradycyjnego aparatu. Szyny można wyjmować w każdej chwili, jednak zaleca się, aby nosić je minimum 20 godzin dziennie. Nakładki są niewidoczne i nie powodują dyskomfortu.

APARATY DLA DZIECI

Aparaty wyjmowane dla dzieci - jest to akrylowa płytka z metalowymi klamrami, utrzymującymi aparat na zębach. Wymagane jest, żeby dziecko nosiło go kilka godzin dziennie, zarówno w nocy jak i w ciagu dnia.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!