Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to zapobieganie chorobom zębów i przyzębia oraz właściwe oczyszczenie jamy ustnej. Dzięki prawidłowej profilaktyce Pacjent ma kontrolę nas tanem uzębienia, a stomatolog może zminimalizować ryzyko schorzeń i dolegliwości poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów.

Zabiegi profilaktyki zębów:

Skaling

Metoda usuwania kamienia nazębnego przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Kamień tworzy się, kiedy płytka bakteryjna nie jest usuwana podczas codziennej higieny jamy ustnej. Zabieg łączy się z późniejszym polerowaniem zębów, co zapobiega ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej.

Piaskowanie

Zabieg usuwania przebarwień powstałych od papierosów, kawy i herbaty wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia - piaskarki stomatologicznej. Wyrzuca ono cienkim strumieniem mieszankę wody i powietrza z dwutlenkiem sodu, znajdującą się pod dużym ciśnieniem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Zaleca się stosowanie go co najmniej dwa razy do roku.

Fluoryzacja

Stosuje się ją w profilaktyce próchnicy i przy nadwrażliwości zębów. Polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Powinno się ją stosować dwa razy do roku, a także po usuwaniu kamienia nazębnego, piaskowaniu, szlifowaniu zębów oraz w chorobach przyzębia.

Zapobiegaj chorobom zębów we właściwym czasie

Umów się na wizytę do Jesionowa Dental Clinic

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!