Spraw sobie piękny uśmiech - Korona w jeden dzień

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważny jest piękny, zdrowy uśmiech oraz niezachwiana pewność siebie. Oczywiście są to swego rodzaju naczynia połączone, bowiem na pewność siebie ogromny wpływ ma kompletne uzębienie. Jeśli jednak doszło do sytuacji, w której Twój ząb uległ złamaniu bądź też uległ rozległemu zniszczeniu w wyniku próchnicy to warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi naszych ekspertów z dziedziny protetyki. Mowa tu oczywiście o usłudze korona w 1 dzień.

Aktualnie rozwój medycyny i technologii z nią związanej poszedł tak szybko do przodu, że jesteśmy w stanie wykonać koronę już w jeden dzień! Taka też usługa została wprowadzona do naszej oferty. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na błyskawicznym odtworzeniu zęba poprzez wykonanie cyrkonowej lub ceramicznej korony wykonanej w technologii CAD/CAM.

Czym jest korona protetyczna?

Zanim przejdziemy do omawiania zabiegu związanego z uzupełnieniem uzębienia w jeden dzień, warto też wspomnieć kilka słów o tym, czym konkretnie jest korona protetyczna. Otóż zastępuje ona przede wszystkim ząb Pacjenta, który został zniszczony.

Jest ona najczęściej licowana porcelaną i ma podbudowę z tlenku cyrkonu lub metalu. Finalnie cementowana jest na wcześniej oszlifowany kikut zęba. Dzięki najwyższej jakości wykorzystywanym materiałom, z których korona jest wykonana, jest ona w stanie osłonić ząb, wzmocnić go i odtworzyć naturalny, zdrowy wygląd, a co za tym idzie, cały uśmiech!

Warto pamiętać, że by wykonać koronę protetyczną, najpierw należy ząb oszlifować. Tę część zabiegu wykonuje się zatem w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cała procedura jest całkowicie bezbolesna, a komfort użytkowania takiej korony protetycznej jest wręcz identyczny, w porównaniu do własnego zęba.

Jakie mamy rodzaje koron protetycznych?

Obecnie w protetyce stomatologicznej najczęściej używane są korony porcelanowe umieszczone na cyrkonowej podbudowie, która jest w pełni biokompatybilna (nie powoduje uczuleń). Sporą popularnością cieszą się również korony pełnoceramiczne. Korony cyrkonowe i pełnoceramiczne zapewniają najlepszy efekt wizualny, nie powodując przy tym przebarwień dziąseł. Są ponadto trwałe i wytrzymałe. Ostateczną decyzję o wyborze rodzaju korony protetycznej należy zawsze podjąć po konsultacji z lekarzem stomatologiem, dostosowując wybór do konkretnego przypadku Pacjenta. W przypadku konieczności zastosowania tymczasowego uzupełnienia, stosuje się tzw. "tymczasówki", czyli chwilowe korony akrylowe wykonywane w gabinecie stomatologicznym. Zapewniają one komfort Pacjentowi oraz odpowiednią estetykę do czasu wykonania trwałej korony protetycznej w laboratorium.

Warto na koniec wspomnieć, że jeszcze inną kategorię stanowią korony protetyczne mocowane na implantach przy użyciu specjalnych łączników implantologicznych. Na implantach montuje się wówczas korony porcelanowe na metalowej podstawie lub korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Jak przygotować się do wizyty? Jak ona wygląda?

By jak najbardziej usprawnić cały proces leczenia i przyspieszyć procedurę uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień, warto odpowiednio się przygotować już do pierwszej wizyty. W związku z tym najlepiej, jeśli zabierzemy ze sobą aktualne zdjęcie RTG (pantomograficzne, małe zębowe lub tomograficzne). Jeśli takiego zdjęcia nie posiadamy, to oczywiście możemy je wykonać również w naszym gabinecie. Ponadto na takiej wizycie:

  • Lekarz dokładnie oceni czy dany ząb kwalifikuje się do założenia korony
  • Oceni czy ząb nie wymaga uprzedniego leczenia endodontycznego (kanałowego)
  • W przypadku konieczności leczenia kanałowego wykona je przed założeniem korony oraz przygotuje indywidualny wkład koronowo korzeniowy (niestety leczenie kanałowe często wydłuża czas leczenia)
  • Następnie lekarz przygotuje nasze zęby do cyfrowego wycisku i zeskanuje je skanerem wewnątrzustnym 3shape.
  • W dalszym kroku nasz technik zaplanuje kształt i dokładny kolor nowej korony protetycznej, co jest kluczowe nie tylko ze względów estetycznych ale i funkcjonalnych.
  • W ciągu kilku następnych godzin frezarka stworzy nową koronę którą lekarz dentysta będzie mógł zacementować w ustach pacjenta. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia będziemy się mogli cieszyć nowym, pięknym uśmiechem!

Jakie są korzyści wynikające ze skorzystania z usługi korona w jeden dzień? (H2)

Skorzystanie z aktualnych możliwości protetyki stomatologicznej przynosi Pacjentowi wyłącznie same korzyści. Do najważniejszych z nich bez dwóch zdań możemy zaliczyć:

Doskonałe odwzorowanie naturalnych zębów

Szybki proces, co ogranicza do minimum liczbę wizyt w gabinecie stomatologicznym

Niepowtarzalną dokładność i precyzję wykonania pracy ze skanu cyfrowego

Wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia korony protetycznej.

Oszczędność czasu

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.

Pracownicy naszej recepcji chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:
09:00-20:00

Wtorek:
09:00-20:00

Środa:
09:00-20:00

Czwartek:
09:00-20:00

Piątek:
09:00-20:00

Sobota:
Zamknięte

Niedziela:
Zamknięte

Napisz do nas:

Skontaktuj się z nami!