Jesionowa 20B 05-816 Michałowice-Osiedle Pon - Pt 10:00-20:00 +48 791 791 411

Wybielanie zębów

Czym jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to nic innego jak zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych substancji i urządzeń, pozwalających usunąć przebarwienia i uzyskać jaśniejszy odcień zębów. Współczesne techniki wybielania pozwalają na uzyskanie pożądanych rezultatów w bardzo krótkim czasie, są bezpieczne i przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej umożliwiają utrzymanie efektu białych zębów przez kilka lat.

Jak to działa?

Wybielanie zębów polega na utlenieniu przebarwień znajdujących się w strukturze zęba przy pomocy nadtlenku wodoru, niekiedy w połączeniu z nadtlenkiem karbamidu. W zależności od przypadku substancje są stosowane same lub wymagają aktywowania za pomocą specjalnej lamy lub lasera (np. Philips Zoom).

Jakie są metody wybielania zębów?

  • Metoda gabinetowa (tzw. in office) – stomatolog w pierwszej kolejności bada pacjenta i informuje go, czy zabieg może być wykonany od razu czy musi zostać odroczony (np. ze względu na konieczność wyleczenia próchnicy lub usunięcia kamienia i osadu). Jeśli nie ma przeciwskazań, lekarz sprawdza i zapisuje aktualny kolor zębów pacjenta. Podczas przygotowań do zabiegu pacjentowi zakłada się okulary ochronne i specjalny rozwierak do jamy ustnej (chroniący tkanki wokół ust).W trakcie zabiegu na dziąsła nakładany jest żel, tzw. płynny koferdam, który po naświetleniu lampą ulega utwardzeniu i chroni je przed działaniem środka wybielającego. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający (mający postać przezroczystego żelu), po czym stomatolog naświetla je specjalną lampą, aktywującą działanie żelu. (Niektóre preparaty nie wymagają naświetlania.)Cały zabieg trwa od 15 do 20 minut i jest powtarzany trzy lub cztery razy. Później następuje porównanie pierwotnego koloru zębów z ostatecznym rezultatem. Efekt stabilizuje się po około 6 tygodniach. W celu uzyskania jak najlepszych efektów wybielania zaleca się starannie wyczyszczenie zębów przez lekarza stomatologa przed zabiegiem.
  • Wybielanie nakładkowe – rozpoczyna się od wykonania w gabinecie stomatologicznym specjalnych nakładek na podstawie pobranego wycisku. Stosuje się je wraz z żelem wybielającym w czasie ustalonym przez stomatologa. Zwykle używa się ich w nocy. Takie wybielanie trwa nieco dłużej od 10-14 dni, ale efekty są najbardziej znaczące spośród wszystkich domowych metod.
  • Wybielanie martwego zęba – po leczeniu kanałowym ząb z upływem czasu sinieje, co nierzadko stanowi problem natury estetycznej. Przebarwienie tworzy się wewnątrz zęba, dlatego wybielenie go różni się nieco od tradycyjnych metod. Ząb należy najpierw otworzyć, aby włożyć do niego wkładkę wybielającą. Działa ona od wewnątrz. Wkładkę trzeba wymieniać co kilka dni, aż do uzyskania pożądanego efektu. Po zakończeniu kuracji komorę zębową zamyka się, zakładając wypełnienie kompozytowe. Niekiedy zdarza się, że całkowite wybielenie nie jest możliwe, a w niektórych przypadkach zabiegi należy powtórzyć po kilku latach.

Czym wyróżnia się nowoczesna metoda wybielania zębów ZOOM?

System ZOOM! został opracowany przez dr. Billa Dorfmana, stomatologa dbającego o zęby gwiazd Hollywood. Jest to nowatorska metoda, która zakłada skuteczne i spektakularne wybielenie zębów w przeciągu zaledwie jednej godziny – łącznie z przygotowaniem do zabiegu (czyli zabezpieczeniem ust oraz dziąseł). Na zęby nakładany jest żel ZOOM!, dla którego przygotowane zostało specjalne światło. Działają one razem tak, aby delikatnie przeniknąć do zębów, rozkładając plamy oraz przebarwienia. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Jeśli konieczne jest piaskowanie czy usuwanie kamienia nazębnego przed zabiegiem, należy je wykonać przed zabiegiem. Jeśli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu wybielania w gabinecie, żel ZOOM! Night White może być stosowany podczas wybielania nakładkowego w domu.

Jakie są wskazania do wybielania zębów?

Wybielanie można wykonać u każdego, kto ma zdrowe uzębienie, niezależnie od liczby wypełnień. Wskazaniami do zabiegu są przebarwienia, związane z wiekiem lub gromadzeniem osadów wynikających z picia kawy, herbaty, papierosów i innych, których nie da się usunąć w ramach zabiegów czyszczenia zębów. Niezbędnym warunkiem do uzyskania zadowalających efektów jest współpraca między pacjentem a stomatologiem – należy utrzymywać higienę jamy ustnej i zrezygnować ze szkodliwych nawyków.

Dlaczego wybielanie zębów w Jesionowa Dental Clinic w Warszawie?

  1. Specjalistyczna konsultacja -każdy pacjent zgłaszający się do nas w celu wykonania zabiegu wybielania zębów jest wnikliwie konsultowany pod kątem technicznych możliwości wybielania zębów oraz ewentualnych spodziewanych efektów.
  2. Wykwalifikowana kadra – tworzymy zespół lekarzy znających wszystkie obecnie dostępne metody wybielania zębów dzięki czemu jesteśmy w stanie najlepiej dobrać oraz przeprowadzić sposób wybielania.
  3. Bezbolesność zabiegów – dzięki doborowi odpowiedniej metody oraz użyciu najlepszych preparatów wybielających zabiegi wybielania w naszej klinice są bezbolesne !
  4. Precyzyjna diagnostyka – dzięki naszemu centrum diagnostyki komputerowej przed wykonaniem zabiegu wybielania sprawdzamy pacjenta pod kątem ewentualnych ubytków próchnicowych i wszelkiego rodzaju nieprawidłowości zębowych mogących mieć wpływ na zabieg wybielania.
  5. Kompleksowość usługi – całość leczenia odbywa się w jednym miejscu, dzięki współpracy wielospecjalistycznej kilku lekarzy dentystów oraz posiadania odpowiedniego sprzętu medycznego w naszej placówce.

Sprawdź także: Wybielanie zębów – pytania i odpowiedzi