Jesionowa 20B 05-816 Michałowice-Osiedle Pon - Pt 10:00-20:00 +48 791 791 411

Chirurgia stomatologiczna

Bezbolesne usuwanie zębów w Jesionowa Dental Clinic

chirurgia stomatologiczna w jesionowa dentalUsuwanie zębów wreszcie nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z bólem. Nasi lekarze opracowali specjalny protokół chirurgiczny – Minimalnie Inwazyjna Chirurgia, który zakłada m. in. użycie najlepszych dostępnych środków znieczulających wraz z technologią wykorzystującą ultradźwięki tzw. piezochirurgia. Dzięki wyeliminowaniu efektu przegrzewania się kości, redukcji krwawienia lub zranienia tkanek miękkich podczas ekstrakcji zęba uzyskujemy efekt kompletnie bezbolesnego usuwania zębów oraz lepszego gojenia się tkanek bezpośrednio po zabiegu co pozwala naszym pacjentom na szybsze dochodzenie do pełni sił po ekstrakcji. Protokół ten wykorzystujemy nie tylko podczas usuwania zębów ale także przy innych zabiegach jak np. rozszczepianie wyrostka, sinus lifting (podniesienie dna zatoki szczękowej), usuwanie zatrzymanych ósemek etc.

Co to jest chirurgia stomatologiczna?

Bezbolesna chirurgia stomatologicznaJest to dziedzina stomatologii wymagająca wysokich umiejętności i rozległej wiedzy. Chirurg stomatologiczny wykonuje operacje jamy ustnej i jej okolic, a także wspomaga inne dziedziny leczenia – takie jak endodoncja, periodontologia (leczenie przyzębia), implantologia oraz protetyka stomatologiczna. Zakres wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii stomatologicznej jest szeroki i pozwala na opanowanie zróżnicowanych problemów. Każdą operację poprzedzają odpowiednie przygotowania, mające na celu uniknięcie niepotrzebnych komplikacji. Zabiegi w naszym gabinecie wykonują doświadczeni specjaliści przy pomocy najlepszego sprzętu. Dzięki temu przebiegają one sprawnie i zdecydowanie poprawiają samopoczucie oraz zdrowie pacjenta.

Rodzaje zabiegów:

 • Ekstrakcje zębów – jest to zabieg, który może negatywnie kojarzyć się z siłowym „wyrywaniem” zębów. Jednak w naszym gabinecie staramy się, żeby cała operacja przebiegła z użyciem precyzyjnych narzędzi, których zadaniem jest rozchwianie i zwichnięcie korzenia zęba. Jeśli to nie wystarczy do jego usunięcia, dopiero wtedy używane są kleszcze chirurgiczne. Na rany poekstrakcyjne nakładane są szwy chirurgiczne, dzięki czemu szybko się goją i nie sprawiają problemów pacjentowi.
 • Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanegoOperacyjne usunięcie zęba zatrzymanego – usuwanie ósemek zatrzymanych w kości jest bardziej skomplikowane niż ekstrakcja pozostałych zębów. Zabieg wymaga bowiem dłutowania, aby naciąć i odsłonić dziąsło w okolicy zęba. Kiedy ząb staje się widoczny, chirurg zdejmuje blaszkę kostną przy pomocy wiertła, zapewniając sobie do niego dostęp. Na ogół usuwa się ósemkę w kilku częściach, ponieważ rzadko kiedy można wyjąć ją w całości. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego zabieg jest bezbolesny, pacjent może odczuwać jedynie pewien dyskomfort związany uczuciem ucisku i rozpierania. Po operacji rany są zaszywane, a pacjent otrzymuje zalecenia pozabiegowe, do których musi się zastosować, aby gojenie przebiegało sprawnie.
 • Hemisekcja zęba – zabieg jest wykonywany na zębach wielokorzeniowych, trzonowych, które są zniszczone lub złamane, przy ich korzeniach pojawiły się zmiany okołowierzchołkowe, a leczenie endodontyczne nie jest już możliwe. Zwykle zębom towarzyszy stan zapalny, więc konieczne jest ich separowanie oraz usunięcie korzenia wraz z częścią korony zęba – zdrową część zachowuje się, żeby móc go protetycznie odbudować. Resztę korzeni w jamie ustnej pozostawia się bez naruszania. Zwykle hemisekcja przeprowadzana jest wraz z osteotomią, czyli przecinaniem kości.
 • Resekcja wierzchołka korzenia – wskazaniami do wykonania tego zabiegu są: zęby ze zmianami okołowierzchołkowymi kości, zęby źle przeleczone kanałowo, nie wygojone zmiany zapalne kości po leczeniu endodontycznym, czy też zmiana zapalna w okolicy wierzchołka korzenia zęba po wykonaniu estetycznego uzupełnienia protetycznego w postaci wkładu koronowo – korzeniowego i korony protetycznej. W wyniku powikłań mogą utworzyć się torbiele, ziarniniaki i ropnie okołowierzchołkowe. Należy je jak najszybciej usunąć, stosując resekcję. Polega ona na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych. Dzięki temu zabiegowi można uratować ząb przed usunięciem. Wykonuje się go jedynie na zębach stałych, gdy nie ma przeciwskazań (jak np. rozległe zmiany zapalne, parodontoza, cukrzyca czy choroba nerek).
 • Sinus lift – czyli podniesienie dna zatoki szczękowej, to zabieg zwiększający ilość tkanki kostnej pozwalający na wprowadzenie implantów w miejscach, w których występuje niedostatek kości (najczęściej w tylnych odcinkach górnych szczęk). Polega on na umieszczeniu nad ubytkiem kostnym materiału kościozastępczego, dzięki czemu można uzyskać przyrost kości – dentysta będzie miał możliwość wprowadzenia implantu odpowiedniej długości. Sztuczna kość zostaje zamocowana między dolną ścianą zatoki szczękowej a błoną śluzową wyściełającą zatokę. Niestety okres oczekiwania na możliwość wprowadzenia implantów jest dość długi – proces zintegrowania materiału kościozastępczego to około 9 miesięcy. Efekt jest jednak tego wart, ponieważ użytkowanie implantów po uzupełnieniu kości nie różni się niczym od tych przypadków, w których konieczność zabiegu nie wystąpiła.

 • Membrany PRFMembrany PRF – jest to bogatopłytkowa fibryna (autogenna membrana), którą uzyskuje się na skutek odwirowania krwi obwodowej pacjenta i pobrania z probówki jej środkowej części – skrzepu fibrynowego. Steruje ona procesami gojenia, przyspieszając je i tworząc nowe naczynia krwionośne w miejscu ubytku. Stymuluje wzrost kości w miejscu jej ubytku, np. po ekstrakcji, a ponadto znosi ból i goi wyrostek zębodołowy w przypadku suchego zębodołu. Zmniejsza efekty obrzęku pozabiegowego. Ogromną zaletą tego materiału jest biokompatybilność oraz autogenność materiału, wykluczająca ryzyko nieprzyswojenia membrany przez organizm lub pojawienia się reakcji uczuleniowych.
 • Regeneracja kostna z użyciem przeszczepów kostnych – zabieg umożliwia odbudowanie tkanki kostnej u osób, u których doszło do jej zaniku. Ubytki bowiem powodują, że leczenie implantologiczne jest ograniczone lub wręcz niemożliwe. Leczenie polega na umieszczeniu w rekonstruowanej okolicy materiału kościozastępczego oraz pokryciu go błoną zaporową (dzięki niej obszar regenerujący się jest ochroniony przed wrastaniem tkanek miękkich). Po kilku miesiącach materiał przebudowuje się we własną tkankę kostną pacjenta, w którą można wprowadzić implanty stomatologiczne. Do regeneracji używa się różnych materiałów: autoprzeszczepu, czyli kości pochodzącej od samego pacjenta, materiału homogennego (pobranego z banku kości), materiału pochodzącego od zwierząt – ksenograftu lub syntetycznego materiału kostnego. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Bardzo popularny jest materiał Geistlich Bio-Oss, pochodzący z tkanki kostnej wołowej. Jego struktura jest niemalże identyczna z kością ludzką, a chemiczny skład odpowiada ludzkiemu. Wprowadza się go w formie granulatu lub bloczku w miejsce ubytku, gdzie rozpoczyna się proces odbudowywania kości. Pół roku później Bio-Oss łączy się ze strukturą kostną człowieka i tworzy nową tkankę, podczas gdy sam materiał powoli zanika – proces ten trwa nawet dziesięć lat, dzięki czemu nowo odbudowana tkanka zyskuje stabilność.

 

 • SplittingSplitting – kiedy ząb zostaje usunięty, następuje zanik wyrostka zębodołowego. Jeśli jest on wystarczająco wysoki, ale zbyt wąski, a istnieje konieczność zamocowania implantu, należy go rozszczepić. Kość rozcinana jest wzdłuż jego szczytu, a w rozwarstwiony wyrostek wprowadza się implanty. Pozostałe miejsce pomiędzy rozszczepionymi blaszkami uzupełnia się materiałem kościozastępczym, a potem przykrywa specjalną błoną. Dzięki temu zabiegowi można wszczepić kilka implantów jednocześnie lub nadać kształt nowo utworzonemu wyrostkowi zębodołowemu.

Dlaczego chirurgia stomatologiczna w Jesionowa Dental Clinic?

 1. Specjalistyczne Konsultacje
  Podczas konsultacji nie tylko dowiesz się wszystkiego o leczeniu implantologicznym, ale otrzymasz też porady dotyczące indywidualnego planu leczenia.
 2. Komfort i bezbolesność zabiegów. Każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może wybrać najlepszy dla siebie sposób znieczulenia.
 3. Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, profesjonalny personel
  Implantologia jest głównym profilem działalności Jesionowa Dental Clinic. Na pozadku dziennym zajmujemy sie zabiegami wszczepienia implantów oraz rekonstrukcji uśmiechów. Nasze doświadczenie wynika z ugruntowanej wiedzy zdobywanej podczas uczestnictwa w konferencjach na całym świecie, popartej wieloletnią praktyką.
 4. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Wiemy, że dla Państwa najważniejszy jest piękny uśmiech, a nie niewidoczny implant. Dlatego planowanie każdej pracy podporządkowujemy finalnej estetyce nowego uśmiechu.
 5. Kompleksowość usługi
  Dzięki temu, że w jednej lokalizacji zorganizowaliśmy klinikę zajmujaca sie wszystkimi dziedzinamu stomatologii oraz posiadamy pracownie RTG, osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas trwania wielu procedur.
 6. Pełna diagnostyka radiologiczna w Dentim Clinic
  Posiadamy jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. co pozwala na znaczne zredukowanie czasu oraz inwazyjności realnego zabiegu.
 7. Możliwość wyboru implantów:
  1. Alpha Bio – dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujący doskonały stosunek jakości do ceny z 5-letnią gwarancją.
  2. Biomet – dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych z długą gwarancją.
 8. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące chirurgii stomatologicznej.