Jesionowa 20B 05-816 Michałowice-Osiedle Pon - Pt 10:00-20:00 +48 791 791 411

All-on-4

Na czym polega metoda All on 4?

Czy słyszałeś kiedyś o protezach na implantach? Jest to nowoczesna metoda leczenia bezzębia, która polega na zastąpieniu braków zębowych mostem na implantach. Zaletą tej metody jest to, że cały łuk zębowy opiera się zaledwie na 4 implantach i można ją zastosować w krótkim czasie.

Cały zabieg odbudowy zwarcia na implantach przy zastosowaniu metody All on 4 wykonuje się w ciągu jednego dnia. Pozwala to na przywrócenie pięknego wyglądu Twoich zębów w krótkim czasie, co jest niewątpliwym atutem.

Chcesz wiedzieć, czy można zastosować metodę All on 4 u Ciebie? Umów się na konsultację – nasi eksperci to ocenią, a jeżeli takiej możliwości nie będzie, to wskażą najlepsze dla ciebie rozwiązania.

Protezy na implantach All on 4 – dlaczego warto?

Nie ukrywajmy – rozwiązania implantologiczne nie należą do najtańszych. Metoda All on 4 pozwala na obniżenie kosztów, ponieważ rekonstrukcja łuku zębowego opiera się na 4 implantach. Dzięki nim odbudować można aż 12 zębów. Zaletą tej metody jest także to, iż nie stwarza ona potrzeby zastosowania dodatkowych zabiegów, na przykład podniesienia zatoki szczękowej. Dwa implanty są specjalnie pochylone, co pozwala na właściwą stabilizację mostu na implantach w jamie ustnej pacjenta. Oszczędza to czas, ale i zmniejsza koszt.

 

Metoda rekonstrukcji łuku zębowego All-on-4 pozwala na skrócenie czasu całej procedury dzięki zastosowaniu rozwiązań stomatologii cyfrowej. Dzięki szablonom chirurgicznym i tomografii 3 D cały zabieg może zamknąć się w jednej godzinie.

 

All-on-4 umożliwia dopasowanie mostu na implantach do potrzeb pacjenta. Most może być wykonany z cyrkonu, akrylu lub porcelany; może też być przymocowany na stałe bądź zdejmowany.

 

Jak przebiega rekonstrukcja łuku zębowego All on 4?

  1. Konsultacja z ekspertem

Pierwsza wizyta ma charakter konsultacji ze stomatologiem. W czasie jej trwania wykonuje się tomografię komputerową, by ocenić stan kości. Dentysta sprawdzi także uzębienie, by stwierdzić, czy można zastosować u ciebie metodę All-on-4. Nie martw się, jeżeli okaże się, że są przeciwwskazania – nasi eksperci na pewno znajdą rozwiązanie idealne dla ciebie.

  1. Planowanie przebiegu

Jeżeli okaże się, że możesz skorzystać z metody All-on-4, wówczas rozpoczniemy od zaplanowania przebiegu Twojego leczenia. Implantolog spotka się z tobą, aby rozwiać wszystkie twoje wątpliwości i odpowiedzieć na pytania. Pobierzemy też wyciski, aby przygotować szablonu chirurgiczne, by były gotowe, gdy przyjdzie czas na zabieg.

  1. Wszczepienie implantów i praca protetyczna

Zabieg wszczepienia implantów trwa około godziny. Nie bój się bólu – zadbamy, by całość upłynęła bezboleśnie. Dzięki wszczepieniu 4 implantów będziemy mogli zamocować pracę protetyczną na nich, byś mógł cieszyć się pięknym uśmiechem. Nasi protetycy w dniu zabiegu wykończą most, który zostanie oparty na wszczepionych implantach. W ciągu jednego dnia będziesz mógł cieszyć się swoim pięknym uśmiechem.

Metoda odbudowy zwarcia na implantach stanowi osiągnięcie dziedzin implantologii i protetyki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala uzyskać wyśmienite efekty w krótkim czasie. Warto więc rozważyć skorzystanie z mostu na implantach, który pozwoli ci się szeroko uśmiechać każdego dnia.

Sprawdź także, na czym polega metoda all-on-6.