Jesionowa 20B 05-816 Michałowice-Osiedle Pon - Pt 10:00-20:00 +48 791 791 411

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Bardzo często pacjenci zadają pytanie – jak długo muszę czekać, aby zobaczyć pierwsze efekty leczenia? Pytanie te zazwyczaj pada jako pierwsze, jeszcze zanim zostaną określone problemy, z jakimi boryka się pacjent siedzący na fotelu stomatologicznym. Dla wszystkich chcących zobaczyć jak może wyglądać ich uśmiech po zakończeniu leczenia została opracowana innowacyjna koncepcja 3shape Smile Design, która wprost zrewolucjonizowała spojrzenie pacjentów na branżę stomatologiczną. Działanie nowoczesnego systemu polega na zaprojektowaniu nowego, pięknego uśmiechu, jeszcze przed właściwym wdrożeniem planu leczenia. W związku z tym aktualnie osoba zadająca pytanie, jak długo musi czekać, aby zobaczyć pierwsze efekty, otrzymuje odpowiedź – w kilka minut! Widoczne zmiany przed i po zaprezentowane na monitorze, napawają optymizmem i zachęcają do podjęcia dalszych kroków w kierunku uzyskania zdrowych i zadbanych zębów.

Jak działa 3Shape Smile Design?

3Shape Smile Design to nowoczesne narzędzie, przy pomocy którego tworzona jest wizualizacja nowego uśmiechu Pacjenta. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie zdjęcia i kilku minut, aby zaprezentować pacjentowi na miejscu, planowany efekt finalny. Jako profesjonaliści w dziedzinie stomatologii, zwracamy uwagę na cechy charakterystyczne pacjenta, czyli kolor oczu, mimikę twarzy, kształt ust, a nawet karnację. Fizyczne elementy wyglądu łączymy z osobowością klienta w taki sposób, aby uzyskać efekt finalny zgodny z indywidualnymi preferencjami. Zależy nam na tym, aby po skończonym leczeniu, pacjent zaczął wyrażać siebie w sposób pewny i przede wszystkim zarażać innych niezwykłym uśmiechem!

Innowacyjna technika 3Shape Smile Design wykorzystywana jest w zabiegach dotyczących stomatologii estetycznej, ortodoncji, a także protetyki. Jak działa tego typu narzędzie? Bardzo prosto!

Procedura projektowania uśmiechu

  1. Robimy pacjentowi zdjęcie zębowe zewnątrzustne.
  2. Pobieramy wirtualne wyciski zębów (skan zębów pacjenta)
  3. Zdjęcie wprowadzamy do programu 3Shape Smile Design.
  4. Rozpoczynamy edycję zdjęcia, zgodną ze specjalistyczną wiedzą stomatologiczną i oczekiwaniami pacjenta.
  5. Przedstawiamy gotową wizualizację planowanego leczenia.

W systemie możemy dokonywać wielu zmian, m.in. retuszować przebarwienia zębów, korygować niedoskonałości – skracanie, wydłużanie zębów, czy też niwelować niepożądane przerwy między zębami. Każda czynność wykonywana jest po to, aby uzyskać symetryczny, piękny uśmiech, rodem z czerwonego dywanu. Jak już zostało wspomniane, do edycji zdjęcia wykorzystujemy naszą szeroką wiedzę stomatologiczną, podpowiadamy pacjentowi, co warto zmienić, czy też ulepszyć, aby zęby były zadbane i zdrowe. Nie oznacza to jednak, że skupiamy się wyłącznie na własnych propozycjach. Chętnie słuchamy, czego oczekuje od nas pacjent. Zadajemy liczne pytania dotyczące tego, jak powinien wyglądać jego nowy i piękny uśmiech. Czynny udział pacjenta zapewnia obopólną satysfakcję, szczególnie odczuwaną przy wizycie finalizującej leczenie.

Zdjęcie wykonane w programie 3Shape Smile Design wraz z cyfrowymi wyciskami umożliwia naszym specjalistom wykonanie modelu pięknego uśmiechu, który wydrukujemy na naszej drukarce 3D (czytaj więcej). Określany mianem mock-up, jest symulacją nowych koron/licówek, stworzoną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. To nic innego jak tymczasowa nakładka, która urzeczywistnia, wcześniej przedstawiony w wirtualnej wizualizacji, efekt finalny. Dzięki tego typu symulacji pacjent może zobaczyć się, jak będzie wyglądać po skończonym leczeniu, czy też po dokonanym zabiegu protetyki. Ponadto, pacjent może zgłosić swoje zastrzeżenia, jeszcze przed wdrożeniem dedykowanej wizualizacji.

Dlaczego korzystamy z programu 3Shape Smile Design?

Znane powiedzenie słusznie głosi – widzieć znaczy wierzyć, dlatego też zamiast snuć przed pacjentem niezwykłe wizje, przyozdobione w wiele pięknych przymiotników, korzystamy z narzędzia 3Shape Smile Design. Pacjenci bowiem coraz częściej rozważają podjęcie leczenia, zwieńczonego zadowalającym efektem finalnym, na podstawie tego, co zobaczą, niż tego, co usłyszą z ust stomatologa. To natomiast prowadzi do budowania zdrowych relacji, wypełnionych zaufaniem i prostotą w komunikacji. Nie musimy w dialogach z pacjentem wykorzystywać trudnych terminów i przy tym stwarzać napięcia spowodowanego nieznajomością danego pojęcia – zdjęcie uzyskane w programie 3Shape Smile Design potrafi przekazać znacznie więcej na temat spodziewanych efektów i jednocześnie doskonale zadbać o komfort psychiczny klienta.

Jedną z ciekawych opcji narzędzia 3Shape Smile Design jest możliwość dzielenia się uzyskaną wizualizacją z pacjentem. Przyszły, piękny uśmiech wysyłamy na urządzenie mobilne klienta (aplikacja my3Shape). Zauważyliśmy, że nasi pacjenci chętnie udostępniają zdjęcie przed i po swoim bliskim i znajomym – to zupełnie nowy poziom innowacji, która zachwyca wszystkich!

Sprawdź również: Skaner 3Shape, Drukarka 3D, licówki, ortodoncja cyfrowa