1. Rentgen stomatologiczny – RVG zębowe cyfrowe

Najnowocześniejszy system radiowizjografii MyRay RXDC HyperSphere umożliwia wykonanie małych zdjęć zębowych w ciągu kilku sekund. I pozwala obniżyć dawkę promieni RVG aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami. Zdjęcie otwiera się natychmiast na ekranie monitora I pozwala na jego omówienie przez naszego specjalistę. Obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, przetworzony komputerowo o doskonałym kontraście i różnej skali szarości, co pozwala uwidocznić najmniejsze detale.

Kiedy wykonujemy zdjęcie punktowe i zgryzowe?

  • ocena obecności próchnicy ukrytej
  • oceny jakości i szczelności wypełnień
  • uwidocznienia zmian zapalnych wokół wierzchołka korzenia
  • kontroli postępu leczenia kanałowego i oceny wypełnienia kanału
  • ustalenia przyczyny bólu zęba u pacjenta
  • kontroli wprowadzenia implantu

Dla wygody i komfortu pacjentów w Jesionowa Dental Clinic wykonujemy zdjęcie bezpośrednio przy fotelu stomatologicznym, bez konieczności przemieszczania się do innego pomieszczenia, dzięki temu czas wizyty jest skrócony do niezbędnego minimum. System ten zwiększa precyzje wykonywania zabiegów stomatologicznych I daje nam gwarancję poprawnej diagnozy, pozwalając zobaczyć to czego nie widać z zewnątrz zęba. Zdjęcie wewnątrz ustne, dzielą się na zdjęcia punktowe i zgryzowe.

Czym jest zdjęcie punktowe?

radicular-cyst-2

Zdjęcie punktowe zęba obejmuje zwykle trzy zęby, a więc niewielką przestrzeń, dzięki czemu można dokładnie zbadać konkretny ząb i korzeń. Głównie wykorzystywany w endodoncji (leczenie kanałowe) gdzie pomaga w pomiarze długości kanału oraz pozwala sprawdzić wypełnienie kanału po jego przeleczeniu. Wykrywa również torbiele, guzy, a także zęby nadliczbowe.

Czym jest zdjęcie zgryzowe?

xray-18-month

Zdjęcie zgryzowe wykorzystujemy przeważnie w stomatologii zachowawczej. Pozwala na wczesne wykrycie próchnicy I skontrolowanie przestrzeni między zębowej. Umożliwia również skontrolowanie wad zgryzu, położenia niewidocznych zębów, kamienia w przewodzie ślinianki oraz innych zmian patologicznych.