Pantomogram Warszawa

2. ­Pantomogram zębów – RVG pantomograficzne cyfrowe

Czym jest zdjęcie pantomograficzne?

Zdjęcie pantomograficzne jest niezbędne do postawienia właściwej diagnozy, która umożliwi prawidłowe I skuteczne leczenie. Każda wizyta konsultacyjna w Jesionowa Dental Clinic oparta jest na wnikliwej analizie aktualnego zdjęcia pantomograficznego, które według najnowszych standardów wykonuję się co 2 lata. Pantomogram pozwala nam przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie. Pozwala także stomatologom na większą precyzję diagnostyki, dzięki czemu nie umknie ich uwadze żadna zmiana tocząca się w jamie ustnej pacjenta.

pantomogram warszawa

Kiedy wykonujemy zdjęcie pantomograficzne?

Choroby zębów i przyzębia

  • Próchnica-możliwe jest wykrycie ubytków próchnicowych niewidocznych w badaniu wewnątrz ustnym np. w punktach stycznych zębów lub pod starymi wypełnieniami czy koronami protetycznymi.
  • Choroby przyzębia (paradontoza)-zdjęcie pokazuje jak bardzo postąpił zanik kości i w jakich płaszczyznach.
  • Problemy endodontyczne -zdjęcie obrazuje korzenie wszystkich zębów dzięki czemu stomatolog jest w stanie wykryć wszystkie nieprawidłowości związane z leczeniem kanałowym lub jego brakiem, np.: zmiany okołowierzchołkowe( zaniki kości), torbiele, niewypełnione do końca kanały, złamane narzędzia itp.

Ekstrakcje zębów

  • Pantomogram pokazuje kształt korzeni oraz ich krzywizny, położenie zębów w stosunku do zębów sąsiednich i innych struktur anatomicznych. Jest to bardzo przydatne przy usuwaniu zębów mądrości ( ósemek) zarówno tych wyrzniętych jak i całkowicie zatrzymanych.

Leczenie implantologiczne

  • Pantomogram jest podstawowym zdjęciem rentgenowskim obok tomografii komputerowej do wykonania zabiegu implantacji. Pomaga wstępnie zaplanować zabieg i ocenić warunki anatomiczne.

Leczenie ortodontyczne

  • Pantomogram jest wstępnym zdjęciem do postawienia trafnej diagnozy w rozpoznaniu wady zgryzu oraz do wykonania planu leczenia.

Urazy zębów i twarzoczaszki

  • Zdjęcie pantomograficzne jest pomocne przy ocenie złamań korzeni zębów, złamań żuchwy i innych urazów w obrębie kości szczęk.

Najnowocześniejszy Pantomogram MyRay Hyperion x9 umożliwia wykonanie zdjęcia panoramicznego w ciągu kilkunastu sekund i pozwala obniżyć dawkę promieni RTG aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami. Zdjęcie otwiera się natychmiast na ekranie monitora i pozwala na jego omówienie przez naszego specjalistę. Obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, przetworzony komputerowo o doskonałym kontraście i różnej skali szarości, co pozwala uwidocznić najmniejsze detale. Dla wygody i komfortu pacjentów Pantomogram Ursus w Jesionowa Dental Clinic zdjęcie wykonujemy w naszej klinice, dzięki czemu czas leczenia skrócony jest do niezbędnego minimum.

Procedura jest całkowicie bezbolesna, niepowodujące odruchów wymiotnych I nie wymaga ingerencji w jamę ustną pacjenta. Przed zdjęciem pacjent jest jedynie proszony o zdjęcie wszelkich metalowych rzeczy z okolicy głowy (kolczyki, łańcuszki, protezy zębowe wyjmowane itp.).