3. Cefalostat stomatologiczny – RVG cefalometryczne cyfrowe

Czym jest zdjęcie cefalometryczne?

Zdjęcie cefalometryczne służy do obrazowania części twarzowej czaszki, która uwidacznia struktury kostne, a także tkanki miękkie takie jak zarys nosa, warg oraz zatoki przynosowe. Zdjęcie cefalometryczne wykorzystywane jest głównie w ortodoncji w celu diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy, ustaleniu planu leczenia oraz pomiarów bez którego nie jest możliwe prawidłowe zaplanowanie leczenia.

Zdjęcie przydatne również w protezie stomatologicznej i chirurgi w celu udokumentowania stanu przed i po leczeniu.

Cephalometric-X-ray-Sample

Procedura jest całkowicie bezbolesna, niepowodujące odruchów wymiotnych i nie wymaga ingerencji w jamę ustną pacjenta. Przed zdjęciem pacjent jest jedynie proszony o zdjęcie wszelkich metalowych rzeczy z okolicy głowy (kolczyki, łańcuszki, protezy zębowe wyjmowane itp.)

Najnowocześniejszy Cefalostat MyRay Hyperion x9 umożliwia wykonanie zdjęcia panoramicznego w ciągu kilkunastu sekund I pozwala obniżyć dawkę promieni RTG aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami. Zdjęcie otwiera się natychmiast na ekranie monitora I pozwala na jego omówienie przez naszego specjalistę. Obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, przetworzony komputerowo o doskonałym kontraście i różnej skali szarości, co pozwala uwidocznić najmniejsze detale. Dla wygody i komfortu pacjentów w Jesionowa Dental Clinic zdjęcie wykonujemy w naszej klinice, dzięki czemu czas leczenia skrócony jest do niezbędnego minimum.